Sunday, 25 September 2011

If you ask me: "Do you wanna be my girlfriend?" I would say, yes. Maybe.

 I love those days. When the sun shines, no school, we can enjoy autumn and my brother is willing to do some photos.
 
When I was at the end of holiday in Liptovský Ondrej, we made a little trip to Liptovský Mikuláš. We (me + cousin) went to a second-hand shop, where I bought several things like Miss Selfridge dress for € 1 (I´ll show you later) or perfect bodysuit from Topshop, which you can see in this post. It cost about € 1.20 and fits perfectly. I dare say that it was never worn because it is in perfect condition. Red skirt is from second-hand, also Topshop and for some ridiculous price. Red jacket you've seen (not only) in the last post, I wear quite often because of its design. It is from second-hand, as well as shoes that I bought with original price tags and it costed me only € 2. Just glasses and headband are bought in the "normal" shops. Headband is from H & M,  and glasses from New Yorker.

---------------------------------------------------

Život nám dáva a berie. Dáva a berie. Niekedy viac, inokedy menej. Najhoršie je, že nikdy nevieme, čo príde. Či nám niečo zoberie, alebo dá. Bez opýtania.
Osobne mám pocit, že mi dáva veľa a zároveň mi nič neberie. A mám z toho trochu strach. Veď viete, v živote to tak chodí, že "niečo za niečo". Málokedy sa stane, že vám niekto niečo dá, či pomôže nezištne. Čo ak bude život chcieť za tú svoju dobrotu nejakú protislužbu? Čo ak si niečo vezme bez opýtania v tej najnevhodnejšej chvíli? Každý deň sa budím s malou dušičkou, pretože si nie som istá, či tá nevhodná chvíľa nepríde práve dnes. Zatiaľ neprišla. A stále dúfam, že ani nepríde. 


Mám rada takéto dni. Keď svieti slnko, nie je škola, môžeme si úžívať a môj bráško je ochotný spraviť pár kvalitných fotiek. (Niežeby tie od maminky boli nekvalitné, ale s Jurkom to už máme zabehané.)

Keď som koncom prázdnin bola na chate v Liptovskom Ondreji, urobili sme si malý výlet do sekáčov v L.Mikuláši. Naše (ja + sesternica) prvé kroky viedli do sekáču zvaného "Ťava", ktorý máme aj v Poprade. Poviem vám, že na mňa urobil veľký dojem. Síce bol menší ako ten náš, bolo v ňom oveľa viac krajších a kvalitnejších vecí. Možno je to počtom ľudí, ktorí tam chodia, pretože tam nebol nával, cez ktorý sa nemôžete predrať ku veciam, alebo jednoducho má vyššiu úroveň a !milšie pracovníčky!. (V Poprade sú tri mladé, ustavične nafučané predavačky, ktoré nevedia počítať a zazerajú na vás. Aj také musia byť.) Kúpila som si tam viacero vecí, počnúc skvelými šatami Miss Selfridge za 1€ (uvidíte neskôr), až po body značky TOPSHOP, ktoré mám oblečené. Stálo asi 1,20€ a sedí perfektne. Trúfam si povedať, že je nenosené, pretože je v perfektnom stave. Červená sukňa je tiež z Ťavy, no z tej popradskej. Taktiež značky TOPSHOP a za nejakú smiešnu cenu. Červené sako ste už videli (nielen) v minulom príspevku a nosím ho veľmi rada kvôli jeho strihu. Je zo sekáču, rovnako ako aj topánky, ktoré som kúpila s originálnymi cenovkami a stáli ma len 2€. Kabelka je, skúste hádať odkiaľ. :D Len okuliare a čelenka sú kupované v "normálnom" obchode. Čelenka z H&M, ktoré nám budú onedlho otvárať aj v Poprade ( pravdepodobne dva poschodia), a okuliare z New Yorker.My little photographer./
Môj malý fotograf. Jurko.

Love, peace and fashion Ivanka

Skirt (TOPSHOP), Blazer, Bag, Shoes, Bodysuit (TOPSHOP): Second-hand, Headband: H&M, Glasses: New Yorker

32 comments:

 1. tá sukňa je krásna .. asi sa vyberiem do Ťavy :D

  ReplyDelete
 2. krasna opat raz ( stale ) ! :)
  nie je vacsia radost ako objavit nejaku krasnu vec v sekaci za smiesnu sumu :)

  ReplyDelete
 3. Sekne ti to! Ani by som nepovedala, že v Ťave sa dajú nájsť takéto kúsky :) Musím sa tam niekedy vybrať na prieskum :)

  ReplyDelete
 4. super veci, škoda, že aj u nás nemáme Ťavu! :)

  ReplyDelete
 5. aká sexica! veľmi Ti tá červená pristane :)
  chcem to sako!

  ReplyDelete
 6. áno, áno tá prvá! och ♥ inak úžasné sekáčové kúsky : )))

  ReplyDelete
 7. krásna si! máš super outfit a vlasy tiež;)

  ReplyDelete
 8. ty kočica! :) normálne by si aj za hriech stála :D

  tá sukňa je... úžasná!

  ReplyDelete
 9. to tielko je sexy :)
  (PREBIEHA GIVEAWAYˇ)

  ReplyDelete
 10. pekný outfit, mne sa v sekáči ešte nikdy nič zaujímavé nepodarilo nájsť... a tvoj brat je na tej fotke strašne zlatý :)

  ReplyDelete
 11. to body je prekrásne! :) perfektné veci, na to že zo sekáču..ja tam tiež nájdem aj pekné veci, ale len občas a v malom množstve..nechce ťava otvoriť aj v BA? :D

  ReplyDelete
 12. OOOOOOOOOOOOOOOOOO!! ja už fakt neviem čo písať. DOKONALÉ

  ReplyDelete
 13. och ty fesanda....cela si krasna a ta sukna..:*

  ReplyDelete
 14. ach tak ta prva je najlepsia! super si!!!

  ReplyDelete
 15. na tej prvej fotke si nádherná :) Tá suknička je rozkošná :*

  ReplyDelete
 16. Wow! great pictures! I love you style..

  Follow each other?

  www.juliphotodiary.com

  ReplyDelete
 17. Ách jsi krásná. Do you wanna be my girlfriend, haha? :))))

  http://pieceofebuu.blogspot.com/

  ReplyDelete
 18. První fotka je skvělá! .)

  ReplyDelete
 19. páni, to len košice si nevedia zriadiť lacné sekáče! keď niekedy vidím tie ceny, tak sa mi krúti hlava, pretože to radšej už nakúpim v HM alebo vôbec kdekoľvek inde... krásne sú tie veci!

  ReplyDelete
 20. brácho je talent! :) inak prvá fotka je naj!

  ReplyDelete
 21. velmi pěkný outfit....chválím!
  PS: Budu ráda, když navštívíš můj blog...Ještě jsem se zcela nerozjela a jsem ráda za každou podporu, at už je to jen návštěva mé page :) Díky moc :)

  ReplyDelete
 22. love your hair and glasses ! :)  http://lagauloise.en.transsparence.over-blog.com/

  ReplyDelete
 23. Prva fotka je super :) Len ju mozno nebolo treba ani tak upravovat

  ReplyDelete
 24. ta první fotka je perfektní!

  ReplyDelete
 25. Skvelá postava.
  Aj kombinácia.
  :)

  ReplyDelete
 26. this is such a cute outfit!

  http://www.h-j-f.blogspot.com/

  ReplyDelete
 27. Sukna je z New Yorkeru a nie z Topshopu

  ReplyDelete
 28. Je z TOPSHOPU! ( je to moja sukňa alebo tvoja? ;))
  Ale máš pravdu, mali ju aj v NY.

  ReplyDelete