Wednesday, 21 September 2011

Until we bleed"Tonight the light of love is in your eyes
 But will you love me tomorrow?"

Sometimes I am thinking about how it would be to get one more chance in life. To repeat a magic moment in life, to be able to change my decision, to be with someone who I miss or to erase bad memory. Fantasize how I would feel, if the tears would glisten in my eyes, or if I would laugh. Fantasize if the weather would be the same, or if I would be able to change it. 

Often we realize what things mean for us only when we lose them forever. 

------------------------------------------------

Niekedy rozmýšľam, aké by to bolo, dostať v živote šancu na viac. Zopakovať si jeden čarovný okamih v živote, mať možnosť zmeniť svoje rozhodnutie, stretnúť sa s niekým, kto mi chýba, vymazať spomienku, či sa len tak nečinne prizerať na svoje minulé činy. Fantazírujem, aké by som mala pocity, či by sa mi v očiach leskli slzy, alebo by som sa smiala. Fantazírujem, či by bolo rovnaké počasie ako vtedy, alebo by som si ho mohla dotvoriť sama. Svietilo by slnko, alebo by padal sneh? Bolo by to také, aké by som si to sama vysnívala? Napríklad by padali veľké snehové vločky a na ceste by bola námraza, z úst by sa mi pri výdychu valil kúdolček dymu, teplý dedkov kabát by ma hrial, sedela by som na lavičke a na nohách by som mala papučky z detstva, ktoré mi pripomínajú Vianoce u babky? A všetky krásne chvíle z čias, keď som mala päť a ešte nebolo po tom osudnom dni, by sa mi premietali pred očami? Možno by som vďaka tej šanci dokázala predísť udalostiam, ktoré sa stali potom. A všetko by bolo iné. Pri písaní tohto textu by mi slzy nestekali po lícach a pri spomienke na nich by som sa nemusela zakaždým pozerať k nebu, kde teraz sú. Mohla by som ich chodiť pozdravovať každý deň, dedko by sedel na stoličke a babka by mala určite niečo dobré navarené. Chýbajú mi. Škoda, že v živote tú šancu naozaj nedostávame.

Často si uvedomíme, čo pre nás veci znamenajú, až keď ich navždy stratíme.Love, peace and fashion Ivanka

Dress: Second-hand (H&M), Blazer: Second-hand (Papaya), Shoes: Second-hand, Tights: F&F, Scarf: Vintage

10 comments:

 1. To je smutné a zároveň tak dojemně napsané. Já často přemýšlím jaké by to bylo, kdyby lidé měli druhou šanci oživnout. Hodně lidí umře tragickou událostí a bylo by štěstí mít v "záloze" jeden život navíc!

  ReplyDelete
 2. už len ten názov príspevku, skvelá pesnička!! :) a outfit pekný, blazer sa mi velmi páči ;)

  ReplyDelete
 3. ten článek je krásně napsaný =)...moc pěkný outfit..ty boty jsou nádherný =)

  ReplyDelete
 4. ach smutne :( preto by sme si mali naplno uzivat kazdy jeden den s ludmi, ktorych mame radi :)

  ReplyDelete
 5. krásné fotky,moc ti to sluší :)¨

  PS: Sleduji tvůj blog!

  ReplyDelete
 6. veľmi smutné, ale pravdivé ...

  a k outfitu: milujem Tvoje boty :)

  ReplyDelete
 7. Ty vieš tak úžasne a pravdivo písať!:/

  ReplyDelete
 8. Wow, you look incredibly adorable, this hairstyle perfectly suites your characters. and the pretty blouse,feel great..

  Check out Romwe blog if you have the time :D
  romwe-romwe.blogspot.com/

  ReplyDelete
 9. Ahoj,

  pozývam ťa na moju giveaway, v ktorej si sama zvolíš čo môžeš vyhrať

  http://mademoiselleiva.blogspot.com/2011/09/giveaway-diy.html

  Klepi

  ReplyDelete